niedziela, 25 kwietnia 2021

Szydełkowa mandala

Uwielbiam szydełkowe mandale. Tworzenie ich daje możliwość łączenia wielu kolorów. Każde okrążenie może mieć inną barwę. Dodatkowe plusy z ich wykonywania to: relaks, poprawa koncentracji, wyciszenie i oczywiście rozwijanie wyobraźni.
Mandale pierwotnie były wykonywane tylko w Indiach i przybierały wtedy formę rysunków. 
Obecnie wykonuje się je na całym świecie. Dużą popularność zyskały wśród osób szydełkujących. W sieci możemy znaleźć niezliczone ilości mandali wykonanych szydełkiem.
W buddyzmie i hinduizmie mandale są symbolem wszechświata. Wykorzystuje się je w różnego rodzaju rytuałach, które pomagają w kształtowaniu naszej wewnętrznej duchowości.

To tyle ciekawostek :)

Oto moja mandala. W bieli i różach. Często przyjmuje się, że mandala jest obrazem naszego wnętrza i nas samych. Tak na nią patrzę i nie wiem, jak na jej podstawie siebie zinterpretować :)
Kolory trochę przekłamane :(Materiał: włóczka Drops You 7 - bawełna 50g/170m - kolory: 14,01,15,13
Szydełko: 3,0
Rozmiar: średnica 17cm

Ostatnio sporo szyję. Wyciągnęłam wszystkie maszyny na wierzch i teraz nie mam już wymówek, że coś jest schowane i za każdym razem, aby cokolwiek uszyć muszę wszystko wyjmować. To mnie głównie powstrzymywało przed porządnym szyciem. I tak: w zeszłym tygodniu uszyłam spodnie kuloty, a wczoraj skroiłam sobie materiał na narzutkę i dziś będę zszywać. Efektami pochwalę się w kolejnych postach.

Wiosna w tym roku przyszła wyjątkowo rozłoszczona. Rzuca zimnem, wiatrem, deszczem, a nawet śniegiem. Mam nadzieję, że się w końcu uspokoi :)))

12 komentarzy:

 1. Łap!Śliczna mandala,to prawda każde okrążenie może zaskoczyć barwami😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocza mandala, piękna. Co do interpretacji kolorów i tzw "wnętrza" to się nie wypowiem, ale praca po prostu mi się podoba :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuloty próbowałam szyć ale dziwnie wychodziły więc jestem ciekawa Twoich. Mandala jest bardzo ładna. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna 💗 A na kuloty czekam. Jestem ich psychofanką 😃😉

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne kolorki i bardzo fajny wzór :)
  Wiosennej wiosny życzę <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękna ta Twoja mandala. Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna mandala, moja interpretacja to - radość, optymizm i czyste intencje... tak mi się kojarzy:) Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie ta mandala skojarzyłą się z radością i pięknem. Są w niej części spokojne i stonowane, a potem nagle kontrast, radykalna zmiana, nowy kształt.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne kolory Mandeli, super kolorystyka. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczna mandala, kolory ładnie współgrają. Co do analizy kolorów, to może lepiej nie wnikać w ich interpretację ;)), tylko cieszyć się nimi i zestawiać je w myśl zasady "co mi w duszy gra". Pozdrawiam serdecznie :)).

  OdpowiedzUsuń